אימון קליסטניקס: מה זה? ואיך מתחילים?

מאת: טל דן, מדריך כושר מוסמך מטעם המכללה האקדמית בוינגייט, מומחה בשיטת קליסטניקס

אז מה זה בכלל קליסטניקס?

קליסטניקס היא שיטת אימון מיוחדת המתמקדת בפיתוח כוח ובניית שרירים באמצעות משקל הגוף בלבד. המטרה היא לשלוט במשקל הגוף שלך במרחב ללא ציוד או באמצעות ציוד מינימלי ככל האפשר.

המילה באה מיוונית – קאלוס וסטנוס שמשמעותם 'יופי' ו'עוצמה' בהתאמה. זו האמנות והמדע של היופי שבתנועה.

דן פיטנס הוקמה על מנת לעזור לכל אחת להתחיל או להמשיך את מסע הקליסטניקס שלהם בדרך לשליטה מוחלטת בגוף ובנפש. בין אם תרצו לדעת לעשות עליות כוח או עמידות ידיים, או אפילו רק להתמקצע בבסיס של שכיבות סמיכה, מתח וסקוואטים כדי לדעת להתאמן בכל מקום ובכל זמן, יש לנו את מה שצריך.

קליסטניקס זו החבילה המלאה של תנועה, יציבות, כוח, שליטה, גמישות ואפילו משחק. במאמר אתן סקירה על השיטה בדרך להגשמת הפוטנציאל שלך דרך אימון במשקל גוף בלבד.

שימו יד על ההדרכה בחינם:

איך להתחיל קליסטניקס?

(עם 5 תרגילי הקסם)

arrow

אז מה אוכל לקבל בחיים ובגוף שלי באמצעות שיטת הקליסטניקס?

בריאות פיזית 

אימון במשקל גוף היא הפעילות גופנית בצורתה הטבעית ביותר. היא משלבת אימוני כוח ותנועות בסיסיות שניתן לעשות בכל מקום.

יש יופי בפשטות הזו ולאחר שהשיטה התפתחה במשך אלפי שנים אין ספק שהיא מספקת תוצאות יוצאות דופן בכל ההיבטים; תנועה, כוח ואסתטיקה. בעוד שהאסתטיקה היא חשובה, אנחנו מאמינים בדן פיטנס שהאסתטיקה תבוא עם הזמן, וככל שנשקיע יותר בתנועה ובכוח, גם זה יגיע ואין סיבה למהר.

הדבר הנהדר באימונים מתקדמים בקליסטניקס הוא שעם אימון מדוייק ומקצועי ובעצימות המאימה למתאמן, מקבלים את החבילה המלאה של גוף חזק, בריא, אתלטי, חטוב ואסתטי להפליא.

כדי להצליח בקליסטניקס עליכם ללמוד להשתמש בגוף כיחידה משולבת במקום שרירים מבודדים כמו שבד"כ מלמדים אותנו בחדר הכושר. אלה חדשות טובות למי שרוצה אימון קצר ואפקטיבי במקום לשרוף יותר משעה במכון הכושר. כשהגוף עובד יחד כמו שהוא באמת נועד לעשות, התוצאות מגיעות, ומגיעות מהר.

רוצה להתחיל קליסטניקס? לחץ כאן להדרכת וידאו בחינם.

בריאות נפשית

מחקרים רבים מוכיחים שהצבת מטרות, התמקצעות במיומנויות חדשות והשתייכות לחלק מקהילה משפרת את האושר שלנו בחיים. בקליסטניקס תקבלו הזדמנות להגשים את כל אלו.

בקליסטניקס, פחות נתמקד באיך אנחנו נראים ויותר במה נוכל לעשות עם הגוף שלנו. לכן, דימוי גוף ותחושות לא טובות בנוגע לעצמנו יופחתו.

מעבר לכך, באימונים מסוג זה יש צורך בריכוז גבוה על מנת לצלוח את התרגילים בדגש על ביצוע יפה ומדוייק – מה שעשוי לשפר את היכולות שלנו להיות ברגע, כמו שאומרים, מיינדפולנס.

השיטה הזו היא יותר מסתם להתחזק ולצלם תמונות מגניבות לאינסטגרם. המוח שלך הוא שריר שצריך גם כן לאמן אותו. בתנועות מאתגרות באופן הדרגתי הם דרך נהדרת לשמור עליו חד ובכושר. 

משחק והנאה

אימונים ופעילות גופנית צריכים להיות מהנים אבל כל כך הרבה אנשים לא נהנים עם זה ואפילו סובלים כל שניה. בקליסטניקס תהיה לך הזדמנות לנצל את האימון לסוג של משחק בו תחקור את הפוטנציאל שלך מכיוון שתהיה פתוח לנסות דברים חדשים, ליפול ולהתרומם עם חיוך על הפנים.

צפו בכל ילד הלומד לנוע ותראו כמה הם נהנים. משחק הוא משהו שאנחנו שוכחים כמבוגרים וקליסטניקס יחזיר אותו לעניינים. 

רוצה להתחיל קליסטניקס? לחץ כאן להדרכת וידאו בחינם

מימוש הפוטנציאל שלך

לרוב האנשים יש חלק במוח שלהם שבו הם שמים דברים שהם חושבים שהם לא יכולים לעשות. אנו מכנים זאת 'התיבה הבלתי אפשרית'. לפני שתתחיל קליסטניקס אתה עלול לחשוב שאתה לא מסוגל לעשות אף אחד מהתרגילים היפים בקליסטניקס כמו: פרונט לבר, עמידות ידיים, דגל, עליות כוח או שכיבות סמיכה ביד אחת. אבל אנחנו כאן כדי לוודא שאם באמת תרצה, גם אתה תהיה מסוגל לעשות את אלו.

יש לי ניסיון של למעלה מ -8 שנים בקליסטניקס והיום אני יודע שכל אחד, בכל גיל ובכל מצב גופני יכול להעזר בשיטה כדי להתחזק, לבנות בטחון עצמי ובאמת ליהנות מהאימונים ומהדרך שהוא עובר במסע שלו. אז קחו מאיתנו מתנה מטורפת בחינם:

arrow

שימו יד על ההדרכה המטורפת בחינם:

איך להתחיל קליסטניקס

(עם 5 תרגילי הקסם)

Wincollege

 וינגייט הם הספונסר הראשי שלנו בערוץ היוטיוב – כבר מעל ל-10,000 מנויים

קצת שינויים של מתאמנים שלנו

(התאמנו עם תוכנית האימונים במשקל גוף בלבד)

השינוי של דימה, בן 35, מלוד

השינוי של ניר, בן 25, מרמת גן

השינוי של מתי, בן 19, מבית שמש